Czemu niepolityczny?

Mimo nazwy, będzie o polityce. Ale… niepolitycznie. Czyli bezczelnie, bezpośrednio, nie zawsze taktownie, trochę nierozsądnie (to za Synonim.net), na pewno też bez tzw. poprawności politycznej. Za to bez szukania sensacji, od tego jest Fakt.

O czym ta kniga?

Napisałem jak będzie i że trochę o polityce. Więc właściwie o czym?

O nas, czyli Polsce i jej mieszkańcach. Co można w niej zmienić. Co można w nas zmienić. Nie tyle chciałbym komentować aktualne wydarzenia z kraju i ze świata 😉 co proponować co i jak można zmienić na lepsze. Co nie znaczy, że komentarzy nie będzie. Będą.

Jeśli ktoś odkryje w moich wpisach swój własny pomysł – cieszę się. Jeśli ktoś ma propozycję zmiany lub problem, który chce opisać, proszę śmiało pozostawić w komentarzu. Bardzo dobrze, gdyby udało się zachować regułę publikacji 1 post / tydzień – będę się starał. Czas, start 🙂

O autorze

Autor jest jednym z obywateli, który interesował się tym, co się w kraju dzieje “od zawsze”, ale nigdy nic nie robił – oprócz tego, że głosował. Kilka razy został wystrychnięty na dudka przez tych, którym oddał swój głos, więc postanowił coś zrobić samemu. Ten blog jest jedną z metod “zrobienia czegoś”.

Autor jest patriotą. Jeśli hymn grają, to stoi i śpiewa, jeśli to możliwe (niekoniecznie w domu, jak w radio grają 🙂 ). Ale hasło “Polska dla Polaków” rozumie bardzo dosłownie – dla wszystkich Polaków. Bez dzielenia na polski A i B, lepszych i gorszych, “bardziej Polaków” i “mniej Polaków”. Zgadza się w tym temacie z Marcinem Ogdowskim, który podał bardzo dobrą definicję siebie jako patrioty. A jeśli trzeba – to też dla nie-Polaków, jeśli akurat wiatry do nas zagnały i nie mają innej możliwości (ale z poszanowaniem naszych praw i nas samych, z czym niektórzy mają trudności).

Autor nie jest związany formalnie z żadną partią polityczną, a z jedną sympatyzuje (przynajmniej w chwili pisania tego posta), ale tego tu nie napisze. To będzie widać w postach. Będzie również widać krytykę tej partii – zgodnie z zasadą, że jeśli mi na kimś zależy to, owszem, chwalę go, ale również krytykuję.

Miłej lektury i zapraszam do komentowania.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s